Deres forrige rekord var fra 2021, da med 1793 søkere. Nå har Statsbygg toppet rekorden med 300 stykker og bikket 2000-tallet.
– Vi er både takknemlige og stolte over at så mange ønsker å bli en del av Statsbygg i sommer, sier Øystein Børmer, administrerende direktør.
– Vi har jobbet målrettet med å utvikle programmet over tid og forbedrer det kontinuerlig. Når vi i tillegg får strålende tilbakemeldinger fra tidligere interns, både på det faglige og det sosiale, er det ekstra stas å se at interessen fortsetter å vokse, sier HR-direktør Jan Ombudstvedt.
I år får rundt 25 studenter tilbud om plass. HR-teamet går nå gjennom søknadene, sender ut tester og invitasjoner til videointervjuer, vurderer kandidatene og gjennomfører andregangsintervjuer før tilbudene etter hvert sendes ut. Oppstart av årets internship blir 8. juni.
Les mer om Statbygg sitt internship her.
SE BLADARKIV